Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από syncrogr »

elgreco έγραψε:
syncrogr έγραψε:
elgreco έγραψε:Πρωτη φορα ακουω να εχει καποιος Syncro και να το πουλαει γιαν να παρει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αυτοκινητο. Συνηθως πουλας το Syncro γιαν να παρεις Syncro!
Ακριβώς!!!!!Δικό μου το λάθος-παράληψη.....όντως περιμενει το καιννούργιο του αυτοκίνητο το οποίο όμως είναι το τελευταίο TRANSPORTER 4MOTION
Εξακολουθει να ειναι δικο του το λαθος γιατι πουλα το Syncro για να αγορασει το 4ΜΟΤΙΟΝ.
Συμφωνώ,και εγώ απόρησα και μου είπε οτι χρειάζεται "ανοιχτο" και διπλοκάμπινο για να τον εξυπηρετεί στη δουλειά του το οποίο του στοίχισε 38000 Ε μου είπε.
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από syncrogr »

elgreco έγραψε:Τι κριμα να μην το ειχες ηδη αγορασμενο το Τ3. Τοσες φορες κατεβηκα Τριπολη μεσα στο 2012. Θα μπορουσαμε να τα βολταρουμε στους αγροτικους δρομους του Μαιναλου.
Απίστευτες διαδρομές η Αρκαδία και γενικότερα η Ελλάδα.....πρεπει από τη μεριά μας να ξεναγήσουμε τους φίλους μας στα μέρη μας
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από elgreco »

Ισως να μην ξερει οτι μπορει να αγορασει 'ανοιχτο', διπλοκαμπινο και Syncro απο Γερμανια
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από elgreco »

syncrogr έγραψε:
elgreco έγραψε:Τι κριμα να μην το ειχες ηδη αγορασμενο το Τ3. Τοσες φορες κατεβηκα Τριπολη μεσα στο 2012. Θα μπορουσαμε να τα βολταρουμε στους αγροτικους δρομους του Μαιναλου.
Απίστευτες διαδρομές η Αρκαδία και γενικότερα η Ελλάδα.....πρεπει από τη μεριά μας να ξεναγήσουμε τους φίλους μας στα μέρη μας
Δυστυχως την 'εκανα' για Αμερικη. Αλλα που θα παει, καποτε θα γυρισω και θα συναντηθουμε ελπιζω
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από syncrogr »

elgreco έγραψε:Ισως να μην ξερει οτι μπορει να αγορασει 'ανοιχτο', διπλοκαμπινο και Syncro απο Γερμανια
Και εγώ στη θέση του δεν θα εφευγα απο το Τ3. Γιατί είναι έτσι τα Τ3 που καλύπτουν όλες τις ανάγκες :!:
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από elgreco »

Ετσι ειναι. Χαρηκα που τα ειπαμε, Βασιλη. Καλους Syncroνισμους!
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από syncrogr »

elgreco έγραψε:Απο την περιγραφη ακουγεται σαν ενα Τ3 που κυκλοφορει στην περιοχη της Νεας Ιωνιας. Αληθευει;
Δεν γνωρίζω αν κυκλοφορεί εκεί,ίσως, παντως τον βρήκα στο Αιγάλεω τον κύριο και μου είπε οτι μένει κάπου εκεί κόντα χωρίς να ρωτήσω λεπτομεριες.Απο τότε στο τηλέφωνο μιλάμε...θα μάθω όμως και τα υπόλοιπα ;)
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από syncrogr »

elgreco έγραψε:Ετσι ειναι. Χαρηκα που τα ειπαμε, Βασιλη. Καλους Syncroνισμους!
Ευχαριστώ πολυ!Ελπίζω σύντομα να αποκατασταθώ και΄γω :lol:
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από BUS1988 »

Βασίλη δεν ξέρω αν ο Χριστόφορος (από το Αγρίνιο) πουλάει ακόμα το δικό του, επαγγελματικό 2100 σε τέλεια κατάσταση (ανακατασκευασμένο όλο), και σε τι τιμή. Ας μας ενημερώσει ο Σταύρος.
Άλλη ιδέα είναι το camper με ξένα νούμερα που ανέβασα στο "πώληση αυτοκινήτων" να εκτελωνιστεί ως επαγγελματικό, είναι λίγο κρίμα ;oμως να χαλάσεις το camper.
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Υποψήφιο T3 SYNCRO για αγορά

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

syncrogr έγραψε:Ωραία,και αν βρίσκουμε Visco,κοστος και ολα τα σχετικα σε περιπτωση που χρειαζεται αλλαγη.
Δυστυχώς δεν θυμάμαι Αρ.Κυκλ. αλλά θα το μάθουμε και ελπίζω να καταφερουμε να ανέβουμε Μενίδι αφου πρώτα το κάνω μια βόλτα τσεκάροντας αυτά που θα πούμε.Βέβαια ο κύριος που το έχει θα λείψει για καμιά εβδομαδα επαρχια και ισως πρεπει να περιμένω αναγκαστικά να επιστρεψει για να δουμε τα παραπάνω.
Και όντως........το καλύτερο μου το άφησες στο τέλος
Το Visco Θέλει 400 στην Αθήνα και κανα 250άρι επαρχία + περαστκά. (εξαρτάται πόσο θα σου πάρει ο μηχανικός εδώ να σου ανεβοκατεβάσει το Visco)
Επίσης στην επαρχία θα μείνεις χωρίς αυτοκίνητο κανα 3ήμερο (πρέπει να βγεί, να το στείλεις, να σου έρθει και να το ξαναφορέσεις πάνω.)

Μέχρι τότε και άν δέν το πάς σε μηχανικό να το δεί όλο το τουτού, όταν το ξανακάνεις βόλτα, απο στάση κόψε όλο το τιμόνι, βάλε πρώτη και ξεκίνα. Άν φρενάρει το αυτοκίνητο και δέν φεύγει ελεύθερα θέλει Visco.
Άλλη περίπτωση είναι να μήν δουλεύει καθόλου το Visco και να μήν δίνει κίνηση μπροστά.
Τότε δές το Video να δείς τι πρέπει να κάνεις. http://www.youtube.com/watch?v=zMqOebMnZKo

Σε κάθε περίπτωση όμως καλύτερο θα ήταν να το δεί ένας μηχανικός γενικά.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Απάντηση

Επιστροφή στο “T3 (1979-1992 Europe & USA) (- 2003 South Africa)”