το 'μαρουλί' Τ3

Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από elgreco »

Ενα πρασινο (Kawasaki λαχανι) Τ3 camper που επωλειτο στα Γιαννενα, αγοραστηκε προσφατα απο φιλο και απο Τριτη αρχιζει η μεταλλαξη του σε Syncro. Αγοραστηκε κουφαρι VW καροτσα απο Μεγαρα για τα Syncro καλουδια (1000 Ευρω) ακι η εγχειρηση θα γινει στο συνεργειο του Πετροπουλου στο Μενιδι. Ακους Μπαμπη; Παραδινονται και μαθηματα καθε απογευμα δωρεαν.

Γραψτε λαθος. Δεν ειναι σαν του Σπυρου. Ειναι το Westfalia Atlantic High Top 1.6ΤD με ολα τα καλουδια εκτος ηλεκτρικων καθρεπτων ( 5νταρι σαζμαν,μεγαλους προφυλακτηρες και body kit, υδραυλικο τιμονι, περιστρεφομενες θεσεις με μπρατσακια κλπ). Eτσι μοιαζει αλλα σε λαχανι electric

http://www.magazineclassifieds.co.uk/se ... _Westy.php
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Πρέπει να είχα δεί την αγγελία στο car.gr Το είχε αρκετό καιρό. Είναι αυτό με κάτι λουλουδάκια πάνω του?

Να του πείς Δημήτρη να βγάζει φωτό σε όλα τα στάδια διαμόρφωσης και να γίνει μέλος του club να μας τις ανεβάζει.

"Βρήκα και ευκαιρία να περνάω απο τον Πετρόπουλο να δούμε τι φτιάχνει εκεί."
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από elgreco »

Nαι, αυτο με τα λουλουδακια ειναι. Σταματησαν καπου εξω απο τα Γιαννενα και τα εβγαλαν πριν τους παρουν με τα γιαουρτια γιατι τα λουλουδια ηταν αυτοκολλητα.

Του εδωσα του Γιωργου την διευθυνση του club στο Internet, γι'αυτο σου τηλεφωνησα εξ'αλλου. Τωρα να βαλλει φωτογραφιες λιγο χλωμο το βλεπω αλλα θα του το πω.
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από elgreco »

Και να φανταστεις, το van ειχε αλλο χρωμα και ο ιδιοκτητης το εβαψε αυτο το απιθανο Kawasaki λαχανι. Πολυ καλη δουλεια ομως και με κοστος 750 Ευρω. Για το δικο μου, στην Αθηνα, μου ζητησαν 2,500. Μαλλον δεν παν' καλα....
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Πόσα σου ζήτησαν? 2.500 χήνες για βάψιμο? Αυτές είναι τιμές του 2004.
Εμένα στο χιλιάρικο με γυρίζανε, για απλή βαφή. Όλοι μου έλεγαν οτι μετά απο 2-3 χρόνια θα κόψει το κόκκινο χρώμα με τον ήλιο και θα ξεθωριάσει, όπως είναι περίπου τώρα δηλαδή.
Τελικά μου είπαν στην Δουκίσης Πλακεντίας έναν φαναρτζή.
Πήγα και το είδε. Μου ζήτησε 800, με τις ψιλοφαναρτζοδουλειές που έχει, απλό χρώμα αλλά με βερνίκι απο πάνω για να μήν ξεθωριάσει το χρώμα.
Πάντως 750 ήταν πολύ καλή τιμή που το έβαψε αυτός. Έχει και την οροφή απο πάνω, σάν να είναι άλλο ένα αυτοκίνητο.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από BUS1988 »

elgreco έγραψε:Ενα πρασινο (Kawasaki λαχανι) Τ3 camper που επωλειτο στα Γιαννενα, αγοραστηκε προσφατα απο φιλο και απο Τριτη αρχιζει η μεταλλαξη του σε Syncro. Αγοραστηκε κουφαρι VW καροτσα απο Μεγαρα για τα Syncro καλουδια (1000 Ευρω) ακι η εγχειρηση θα γινει στο συνεργειο του Πετροπουλου στο Μενιδι. Ακους Μπαμπη; Παραδινονται και μαθηματα καθε απογευμα δωρεαν.

Γραψτε λαθος. Δεν ειναι σαν του Σπυρου. Ειναι το Westfalia Atlantic High Top 1.6ΤD με ολα τα καλουδια εκτος ηλεκτρικων καθρεπτων ( 5νταρι σαζμαν,μεγαλους προφυλακτηρες και body kit, υδραυλικο τιμονι, περιστρεφομενες θεσεις με μπρατσακια κλπ). Eτσι μοιαζει αλλα σε λαχανι electric

http://www.magazineclassifieds.co.uk/se ... _Westy.php
Το ξέρω το αυτοκίνητο, δείχνει πολύ καλό.
Γιατί 1000 ευρώ για το syncro? Ακόμη περιμένει στη Θεσσαλονίκη το syncro με τα 500 ευρώ. Αυτά παθαίνει όποιος δεν είναι μέλος στο forum και δεν ενημερώνεται!
Περιμένουμε τη συνέχεια....
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από elgreco »

t3 syncro tool έγραψε:Πόσα σου ζήτησαν? 2.500 χήνες για βάψιμο? Αυτές είναι τιμές του 2004.
Εμένα στο χιλιάρικο με γυρίζανε, για απλή βαφή. Όλοι μου έλεγαν οτι μετά απο 2-3 χρόνια θα κόψει το κόκκινο χρώμα με τον ήλιο και θα ξεθωριάσει, όπως είναι περίπου τώρα δηλαδή.
Τελικά μου είπαν στην Δουκίσης Πλακεντίας έναν φαναρτζή.
Πήγα και το είδε. Μου ζήτησε 800, με τις ψιλοφαναρτζοδουλειές που έχει, απλό χρώμα αλλά με βερνίκι απο πάνω για να μήν ξεθωριάσει το χρώμα.
Πάντως 750 ήταν πολύ καλή τιμή που το έβαψε αυτός. Έχει και την οροφή απο πάνω, σάν να είναι άλλο ένα αυτοκίνητο.
Οι Ματ Βαφες δεν ειναι της Μοδας; Και επι πλεον πανακριβες; Εσυ την εχεις ετοιμη και τζαμπα!
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από elgreco »

BUS1988 έγραψε:
elgreco έγραψε:Ενα πρασινο (Kawasaki λαχανι) Τ3 camper που επωλειτο στα Γιαννενα, αγοραστηκε προσφατα απο φιλο και απο Τριτη αρχιζει η μεταλλαξη του σε Syncro. Αγοραστηκε κουφαρι VW καροτσα απο Μεγαρα για τα Syncro καλουδια (1000 Ευρω) ακι η εγχειρηση θα γινει στο συνεργειο του Πετροπουλου στο Μενιδι. Ακους Μπαμπη; Παραδινονται και μαθηματα καθε απογευμα δωρεαν.

Γραψτε λαθος. Δεν ειναι σαν του Σπυρου. Ειναι το Westfalia Atlantic High Top 1.6ΤD με ολα τα καλουδια εκτος ηλεκτρικων καθρεπτων ( 5νταρι σαζμαν,μεγαλους προφυλακτηρες και body kit, υδραυλικο τιμονι, περιστρεφομενες θεσεις με μπρατσακια κλπ). Eτσι μοιαζει αλλα σε λαχανι electric

http://www.magazineclassifieds.co.uk/se ... _Westy.php
Το ξέρω το αυτοκίνητο, δείχνει πολύ καλό.
Γιατί 1000 ευρώ για το syncro? Ακόμη περιμένει στη Θεσσαλονίκη το syncro με τα 500 ευρώ. Αυτά παθαίνει όποιος δεν είναι μέλος στο forum και δεν ενημερώνεται!
Περιμένουμε τη συνέχεια....
Θα εμπαινε το συστημα Syncro σε Τ3 Πετρελαιο ή το βημα θα ηταν διαφορετικο;
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από BUS1988 »

elgreco έγραψε:Θα εμπαινε το συστημα Syncro σε Τ3 Πετρελαιο ή το βημα θα ηταν διαφορετικο;
Θα έμπαινε ναι, και το βήμα θα ήταν διαφορετικό ναι.
Τα πάντα εξαρτώνται από το τί μοτέρ θα βάλεις επάνω.΄
Αν βάλεις Tdi θα είναι μια χαρά το πιο μακρύ βήμα, αν βάλεις απλό diesel με 50 άλογα θα χρειαστεί να ανοίξεις τρύπα στο πάτωμα να βοηθάς με τα πόδια.....
Άβαταρ μέλους
elgreco
Δημοσιεύσεις: 1084
Εγγραφή: Τρί 11 Οκτ 2011 9:57 pm
Τοποθεσία: Αθηνα, Τριπολη, Alexandria,VA USA

Re: το 'μαρουλί' Τ3

Δημοσίευση από elgreco »

BUS1988 έγραψε:
elgreco έγραψε:Θα εμπαινε το συστημα Syncro σε Τ3 Πετρελαιο ή το βημα θα ηταν διαφορετικο;
Θα έμπαινε ναι, και το βήμα θα ήταν διαφορετικό ναι.
Τα πάντα εξαρτώνται από το τί μοτέρ θα βάλεις επάνω.΄
Αν βάλεις Tdi θα είναι μια χαρά το πιο μακρύ βήμα, αν βάλεις απλό diesel με 50 άλογα θα χρειαστεί να ανοίξεις τρύπα στο πάτωμα να βοηθάς με τα πόδια.....
Το συγκεκριμενο φοραει ηδη το 1600 TD και μαλλον αυτο θα κρατησουν προς το παρων οποτε γι'αυτο εψαχναν για κουφαρι Syncro Πετρελαιο για να αποφυγουν την διαδικασια. Γι' αργοτερα σκεφτονται να βαλουν το τετρακιλυνδρο 1.9 ΤD απο Τ4 που, ναι μεν βγαζει 65 αλογα αλλα,κατα την γνωμη τους, ειναι πιο ροπατο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elgreco την Τρί 18 Σεπ 2012 7:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν
Τ3 Syncro 1.9 AAZ
Vanagon GL Syncro 2.1 MV
Vanagon L 2.2 ΜV
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΩΛΗΣΗ-ΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ”