T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Απάντηση
tzigis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2018 2:24 pm

T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Δημοσίευση από tzigis »

Καλησπέρα .
Είμαι κάτοχος ενός τ5 κομβι και ψάχνομαι για να το μετατρέψω στα πρότυπα του California .
Με Ενδιαφέρει εάν πάσχει στην Ελλάδα κάποιος που να ασχολείται με το αντεικιμενο αυτό και με αυτού του είδους τις μετατροπές για να απευθυνθώ ..
Σας ευχαριστώ πολύ ..
Άβαταρ μέλους
kozagio
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014 5:55 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Re: T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Δημοσίευση από kozagio »

Καλώς ήρθες και από εμένα
Όταν λες kombi υποθέτω ότι εννοείς επιβατικό όχημα
Αυτό που θέλεις δεν είναι απλό και το κόστος θα είναι μεγάλο . Ο Ζαμπέτας στην Θεσσαλονίκη και ο γουλιαρμης στον Ασπρόπυργο ίσως έχουν κάποια σχέση με το αντικείμενο.
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Αν ψάχνεις να το κάνεις σάν το εργοστασιακό California, δέν υπάρχει περίπτωση να βρείς κάποιον εδώ, εκτός και άν βρείς κάποιο τρακαρισμένο απο το εξωτερικό και πάρεις τα πράγματά του, το οποίο νομίζω είναι το πιό συμφέρον.
Αν θές απλά να το μετατρέψεις σε εκδρομικό (ντουλάπια-κρεβάτι-καναπές-νεροχύτης-ψυγείο) τότε υπάρχουν λύσεις και γνώστες.
Αυτούς που σου είπε ο Γιώργος απο κάτω ασχολούνται με τέτοια. Κόστος μεγάλο βέβαια αλλά μπορείς να ρωτήσεις και να πάρεις μιά ιδέα.
Υπάρχει και η πιό απλή λύση βέβαια, σε ταπετσέριδες που φτιάχνουν τέτοια αυτοκίνητα. Αθήνα είσαι?
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Απο 6990 ευρω διαλεγεις και παιρνεις .Καλη δυναμη στο ονειρο.https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... usage=USED
tzigis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2018 2:24 pm

Re: T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Δημοσίευση από tzigis »

Καλημέρα..
ναι το τ5 που έχω είναι επιβατικό 9θεσιο ..ΙΧ θα φύγουν όλα από μέσα και ο σκοπός είναι
να το κάνω στα σχέδιο του Cali με κουζινάκι κρεβάτι ντουλάπια κλπ .
Σίγουρα ακριβώς έτσι δεν θα γίνει αλλά με έναν ξυλουργο ,ηλεκτρολόγο κλπ τεχνίτες θα το φτιάξω
Αθήνα είμαι ..
Θα κάνω και μια επαφή με τους παραπάνω που αναφέρατε .
Το μεγαλύτερο θέμα μου είναι το κρεβάτι καναπές τύπου rick and roll με ζώνες ασφαλείας για την ασφαλή μετακινήσει των παιδιών μου ..
tzigis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2018 2:24 pm

Re: T5 Kombi μετατροπή και πληροφορίες .

Δημοσίευση από tzigis »

Καλησπέρα στην παρέα , έχει κάποιος να προτείνει κάποιον τεχνίτη (Στην Αθήνα ) για κατασκευή σχάρας οροφής και σκάλα για την πίσω πόρτα σε Τ5 .
Απάντηση

Επιστροφή στο “T5 (2003-2014)”