ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

παρακληση, οταν ολοκληρωνεται η συναλλαγη το θεμα να κλειδωνεται
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spine253
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015 7:01 pm

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από spine253 »

Έφτασε το βεντιλατέρ που γύρευα και το φόρεσα. Κάνει ποιο πολύ φασαρία, αλλά καίει τις ασφάλειες και ζεσταίνει πολύ τα καλώδια, όπως περιγράφω κι εδώ viewtopic.php?f=30&t=1720&start=20. Πρέπει να γίνει καινούρια ηλεκτρολογική εγκατάσταση γι αυτό το βεντιλατέρ λοιπόν, με τα ρελέ και την αντίστασή του και ποιο χοντρά καλώδια, και με την ευκαιρία είπαμε μήπως βρούμε καμιά πλεξούδα από Τ3 πετρέλαιοτα, τα τελευταία μοντέλα από 88 κι έπειτα, ώστε να γίνει ποιο αξιόπιστο το όλον. Αν έχει κανείς ή γνωρίζει που μπορώ να βρω καμία, παρακαλώ ας με ειδοποιήσει.
Άβαταρ μέλους
spine253
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015 7:01 pm

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από spine253 »

Μήπως έχει κανείς καμιά φωτογραφία από ολόκληρη πλεξούδα που ψάχνω ή ξέρει με τι όρους να την ψάξω να την δω στο διαδίκτυο; Βάζω vw T3 cable set και vw T3 electrical system/wires, και δεν βλέπω κάπου εικόνα ολόκληρης πλεξούδας. Θα ήθελα να καταλάβω καλύτερα τι ακριβώς ψάχνω.. Ίσως επίσης να μπορούσα να αντιγράψω μια πλεξούδα αν την είχα μπροστά μου ή την έβλεπα αναλυτικά.. Καλώδια και κονέκτορες είναι και θα ήταν ποιο αξιόπιστο να τα έπλεκα απ την αρχή με "φρέσκα" υλικά. Θα πρέπει να δω κάποια εικόνα όμως για να μπορέσω να καταλάβω αν αυτό που σκέφτομαι είναι εφικτό και αξίζει..
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Αυτήν ψάχνεις χωρίς το extra ρελέ του A/C που σου έχω κυκλώσει.
1772759.jpg

Αν βρείς κανένα εγκατελειμενο μπορείς να την πάρεις
αλλιώς πρέπει να υπάρχει απο ένα που είχαμε κόψει πριν κανα 2 μήνες αλλά βρίσκετε εκτός Αθήνας και πρέπει να κάνεις υπομονή.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
spine253
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015 7:01 pm

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από spine253 »

Σ ευχαριστώ Μπάμπη για την φωτογραφία. Η πλεξούδα που μου δείχνεις απ' ότι καταλαβαίνω είναι μόνο το κομμάτι για το βεντιλατέρ. Εγώ ψάχνω όλη τη πλεξούδα, μαζί με την κυρίως ασφαλειοθήκη, να φτάνει μέχρι πίσω στη μηχανή..
Άβαταρ μέλους
Jimmu
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Κυρ 24 Σεπ 2017 1:26 am

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από Jimmu »

Aν μπορείς και θες να περιμένεις σε κανένα 2μηνο η δικιά μου θα είναι διαθέσιμη (JX μοτέρ).
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
spine253
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015 7:01 pm

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από spine253 »

Σ' ευχαριστώ Θωμά. Ευελπιστώ ότι βρήκα μία. Θα ενημερώσω.
Άβαταρ μέλους
spine253
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015 7:01 pm

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από spine253 »

Σα να βρήκα μία πλεξούδα. Ελπίζω να είναι όντως ολόκληρη εδώ :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Jimmu
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Κυρ 24 Σεπ 2017 1:26 am

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΑΠΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ

Δημοσίευση από Jimmu »

Σα να μοιάζει για περισσότερες από μία. :lol:
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΩΛΗΣΗ-ΖΗΤΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ & ΑΞΕΣΟΥΑΡ”