Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Ακριβως οτι γραφω στην επικεφαλιδα .Το τ3 βρισκεται σε ενα περιφραγμενο γωνιακο οικοπεδο στην εσωτερικη γωνια και απεχει 7 και 15 μετρα αντιστοιχα απο τα δυο σπιτια των γειτονων μου .Παρκαρισμενο και κλειδωμενο .Μπηκε στο οικοπεδο ο νοικοκυρης διερηξε την πισω πορτα του Τ3 και πηρε (εκλεψε) την ποδια .Πριν μερικα χρονια την εβγαλα γιατι αλλαξα αντλια νερου και θερμοστατη .Ειναι η μοναδικη που φοραει το αυτοκινητο μου .Επειδη ειμαι θυμομενος και πολυ στεναχωρημενος ,εχω και την καρδια μου (διπλο μπαι μπας και υψιλη πιεση) θα επανελθω οταν ηρεμησω .
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Εκλαπει ,μετα απο διαρηξη ενος Τ3 η ποδια μηχανης Τ3 syncro diesel που ειχε μεσα στην καμπινα .

Δημοσίευση από sotyanif »

Τι λες τώρα :o
Νομίζεις πως ήταν τυχαίο η το έχει βάλει στο μάτι κάποιος και θα το ψειρίσει σιγά σιγά;
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Εκλαπει ,μετα απο διαρηξη ενος Τ3 η ποδια μηχανης Τ3 syncro diesel που ειχε μεσα στην καμπινα .

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Αν δέν ήταν γύφτος και το πήρε για παλιοσίδερα, μπορεί να το έχουν βάλει στο μάτι.
Όπως και να έχει....Ντροπή πάντως!!!
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
Jimmu
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Κυρ 24 Σεπ 2017 1:26 am

Re: Εκλαπει ,μετα απο διαρηξη ενος Τ3 η ποδια μηχανης Τ3 syncro diesel που ειχε μεσα στην καμπινα .

Δημοσίευση από Jimmu »

Τι να πει κανείς....Κρίμα, αλλά μη το παίρνεις κατάκαρδα.
Θα βρεις σίγουρα άλλη ποδιά όταν έρθει η ώρα να τη χρειαστείς και να τη φορέσεις στο αμάξι σου.
Το να το πήρε πάντως κάποιος για παλιοσίδερα εγώ το αποκλείω...Ήξερε μάλλον πολύ καλά τι επακριβώς έκλεψε αυτός που το έκανε..Τα μάτια σου 14 στο μέλλον γιατί μπορεί το κακό να έχει και συνέχεια,αν και το απεύχομαι..
Εικόνα
kanxar
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ 22 Ιούλ 2015 3:48 pm

Re: Εκλαπει ,μετα απο διαρηξη ενος Τ3 η ποδια μηχανης Τ3 syncro diesel που ειχε μεσα στην καμπινα .

Δημοσίευση από kanxar »

Ήξερε καλά τί πήρε νομίζω, πέντε χρόνια ψάχνω και δεν βρίσκω.
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

Δημοσίευση από syncro16gr »

Δημήτρη, συμπάσχουμε!
Φαντάζομαι έκανες όλα όσα πρέπει με αστυνομία, σήμανση κτλ.
Ηρεμία - πρώτα η υγεία - και δύναμη για τα υπόλοιπα.
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

Δημοσίευση από syncro16gr »

Μπήκε ανακοίνωση στο φέισμπουκ.
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Ευχαριστω για τα σχολια σας ειτε γραπτα ειτε προφορικα απο το τηλεφωνο , αν και περιμενα περισσοτερα σχολια ιδιως απο Θεσσαλονικη ,δεν πειραζει ομως νομιζω οτι συνπασχουν μαζι μου για την απωλια της ποδιας .Οφειλω να σημειωσω οτι δεν μου κατεστρεψε την κλειδαρια της πισω πορτας κατα την διαρρηξη .Ο (νοικοκυρης) πρεπει να ειχε αρκετα κλειδια μαζι του απο διαφορα Τ3 και καποιο θα ταιριαξε για την διαρρηξη .Ηταν οργανωμενος και εξοπλισμενος .Γνωριζετε οτι μετα απο 35 χρονια τα κλειδια του Τ3 ταιριασουν αρκετες φορες μεταξυ τους .Καθως γραφω για κλοπη μου εχουν κλεψει και αλλα ανταλλακτικα . Απο ενα Τ3syncro διπλα ,χωρις μηχανη και σασμαν καποιος αλλος (νοικοκυρης) , δεν ξερω αν ηταν ο ιδιος ,ξηλωσε και εκλεψε τα δυο ακραξωνια κομπλε με τα ψαλιδια πανω κατω τα ελατηρια τα αμορτισερ δισκοπλακες μουαγιε,οπως φαινεται για μετατροπη απο 2WD σε 4WD .Για το συγκεκριμενο αυτοκινητο πληρωσα 900 μαρκα Γερμανιας μονον για την μεταφορα του ,εκτος την αγορα του εκει .Θεωρω οτι μπορω να κανω μια ερωτηση σε ολο το φορουμ ,και παρακαλω ολους οσους την διαβασουν να απαντησουν .Η απαντηση νομιζω ειναι ευκολη πανευκολη ,και συντομη συντομοτατη , ενα ΝΑΙ η ενα ΟΧΙ .Η ερωτηση" Ειναι δυνατον κατοχος Τ3 SYNCRO στην (ευρυτερη) περιοχη Θεσσαλονικης να μην ειναι μελος του FOROUM ??? Παρακαλω και παλι περιμενω τις απαντησεις σας .
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

Δημοσίευση από BUS1988 »

Δημήτρη είναι ντροπή.
Δυστυχώς ζούμε σε δύσκολους καιρούς, πράγμα που βέβαια δεν μειώνει το ειδεχθές του πράγματος.
Θεωρώ ότι υπάρχουν κάτοχοι Τ3 syncro που δεν είναι μέλη, με επαγγελματικά κυρίως, πιθανότατα κυνηγοί.
Βέβαια ποιος έχει το θράσος να ξηλώσει και να κλέψει ανταλλακτικά δεν μπορώ να το απαντήσω.....
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: Εκλάπη, μετά από διάρρηξη ενός Τ3 η ποδιά μηχανής Τ3 syncro diesel που είχε μέσα στην καμπίνα

Δημοσίευση από syncro16gr »

Η αγανάκτηση και ο θυμός των θυμάτων κλοπών είναι απόλυτα κατανοητός. Αρκετοί από εμάς μπορεί να έχουν ζήσει παρόμοιες καταστάσεις, σε σπίτια, αυτοκίνητα, κινητά και ακίνητα.

Πόσο μάλλον όταν "χάνονται" πολύτιμα αντικείμενα ή αξίες που αποκτήθηκαν με κόπο και μεράκι, έξοδα και επιμονή.

Η διαχείριση του φόρουμ αντέδρασε άμεσα, κοινοποίησε την ανακοίνωση του φίλου μας στα κοινωνικά δίκτυα και πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε το νου μας για να βοηθήσουμε όπως μπορεί ο καθένας.

Καλό είναι, όμως, να μην μπαίνουμε σε διαδικασίες και συζητήσεις πιθανολογικές, που δημιουργούν ή περιλαμβάνουν καχυποψίες και που είναι αμφίβολο αν μπορούν να προσφέρουν κάτι. Ποιος τα έκλεψε, τι θα τα κάνει, πού τα πήγε, είναι μέλος ή όχι, είναι κυνηγός ή ψαράς, μηχανικός ή παλιατζής, είναι ατέλειωτα τα ερωτήματα και οι απαντήσεις δύσκολες.

Αν ο τύπος που τα άρπαξε διαβάζει αυτές τις γραμμές, ας ντρέπεται για την ύπαρξή του.

Αν ο φίλος Δημήτρης θέλει να κάνουμε κάτι παραπάνω, ας μας πει.

Ελπίζω να έχουμε εξέλιξη θετική και εύχομαι να μην ξανασυμβεί τίποτα παρόμοιο σε κανέναν.
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ”