Αναγομωμένα λάστιχα?

Άβαταρ μέλους
Γιάννης - Μεσολόγγι
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευ 24 Σεπ 2012 12:21 am

Re: Αναγομωμένα λάστιχα?

Δημοσίευση από Γιάννης - Μεσολόγγι »

Φίλε Syncroagr τα είδα. Το ένα είναι κινέζικο Linglong. Δεν ξέρω επιφυλλάσομαι. Μου είχε πει κάποτε ο Χριστόφορος να τα προσέχω.
Το άλλο που μου έδειξες δεν το ξέρω, βέβαια ήταν μικρό μέγεθος, προφίλ μόνο 65. Νομίζω χαμηλό για syncro. Κάνει για suv. Αν είχε 225/75 ή 205/80 εντάξει. Αλλά αυτά είναι ακριβότερα. Ιδίως τα 225 είναι αρκετά ακριβά.

Ψάχνοντας εντόπισα και τα Gripmax 225/75Ρ16. Στα 340 ευρώ στην Ελλάδα και στα 265 ευρώ στη Βουλγαρία (βλέπε gumi7.gr). Πιθανά είναι καλή οικονομική λύση.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: Αναγομωμένα λάστιχα?

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: Αναγομωμένα λάστιχα?

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αναγομωμένα λάστιχα?

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Γειά σου Γιάννη.
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου. Φορούσα στο syncro επί χρόνια τα insa turbo sahara 185R14 ισπανικά ολικής αναγόμωσης. Τα πρώτα χρόνια δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Μετά άρχισαν να σκάνε λίγο λίγο και μια φορά που έπαθα λάστιχο και πήγα 100 μέτρα, το λάστιχο έγινε κομμάτια. Φυσικά τα άλλαξα όλα φοβούμενος κανένα απρόοπτο. Συμπέρανα ότι η φθήνια τρώει τον παρά.
Και επειδή τα φιρμάτα είναι ακριβά, εγώ θα έψαχνα στο ίντερνετ (αλλά θα τα έβλεπα πριν τα πάρω) και για λίγο μεταχειρισμένα που βγαίνουν μισή τιμή. Υπάρχουν πολλοί εισαγωγείς. Συνήθως είναι από τρακαρισμένα.
Καλή επιλογή εύχομαι και καλή αντάμωση με καινούρια ή με παλιά λάστιχα.
Born to ruuuunnn!!!!
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 02 Δεκ 2013 11:48 pm
Τοποθεσία: Athens & Ljubljana

Re: Αναγομωμένα λάστιχα?

Δημοσίευση από Dimitris »

Κοίτα και τα Maxxis πρωτογενή λάστιχα πολύ καλά και αρκετά φθηνότερα από τα BF 8 χρόνια τα είχα και ήταν άψογα...
Τα μεταχειρισμένα εισαγωγής δεν σου τα συνιστώ γιατί είναι γνωστό το ότι χαράζουν βαθύτερα νέο πέλμα...Είχα βρεί κάπου μια έρευνα που η ο μόνος τρόπος που μπορούσαν να το ξεχωρίσουν ήταν με ζύγισμα του ελαστικού !!!
Καλό είναι να περιμένεις λίγο και να βάλεις κάτι πιο επώνυμο...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΟΙΠΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΜΕΡΗ”