αντλια λαδιου

Απάντηση
spyros
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: Τρί 02 Αύγ 2011 11:08 am
Τοποθεσία: βολος κατω λεχωνια προς καρναγιο

αντλια λαδιου

Δημοσίευση από spyros »

γιεα σας παιδακια! τωρα τελευταια μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα στην ενειξη λαδιου στο κοκκινο λαμπακι στο καντραν που εχει ως εξης βαζοντας μπρος τον κινητηρα το λαμπακι της ενδειξης λαδιου παραμενει αχνα αναμενο και σβηνει τελειως μετα απο 5 λεπτα πορειας δεν συμβαινει συνεχεια συνηθως ομως οταν το αφηνω μια μερα χωρις να το δουλεψω υποψιαζομαι την αντλια χωρις ομως να ειμαι σιγουρος γιατι δεν γνωριζω πολλα ,αυτο που παρατηρησα στην βαλβιδα λαδιου στο κεφαλαρι ηταν οτι το φισακι δεν εκανε τοσο καλη επαφη το καθαρισα και το εσφιξα θα το δω τις επομενες ημερες. αλλλαγη λαδιων εχω κανει και τωρα τα δυσκολα... οκινητηρας ειναι ο 1Υ απο golf3 1.9D το καρτερ που τοποθετηθηκε ειναι απο τον παλιο κινητηρα CS 1.6D και δεν θυμαμαι αν ειχαμε βαλει την αντλια λαδιου απο τον παλιο κινητηρα η αν αφησαμε αυτη που ηταν και το λεω αυτο λογω της αλλαγης του καρτερ το ενα βαθυ για καθετη θεση κινητηρα και αυτο που μπηκε λοξο για πλαγια θεση κινητηρα και η τελικη ερωτηση,,,,,,,, σε περιπτωση αλλαγης της αντλιας υπαρχει περιπτωση να ταριαζει απο τον CS? πολλα ειπα! ευχομαι να μην σας κουρασα αλλα ρε παιδια δεν ξερω απο μηχανικα :roll: οτι μου ζητησετε απο ντουλαπια και επιπλα κατι θα κανω! :) ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι να βρεθουμε στην πανελληνια!
FREE CAMPER
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: αντλια λαδιου

Δημοσίευση από BUS1988 »

Γειά σου Σπυράκο!
Η αντλία σου πιστεύω ότι είναι από 1,6.
'Αλλαξε την για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, είναι φτηνή!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”