Καινούργιο στο car

Απάντηση
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από syncrogr »

Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Δέν γράφει όμως τίποτα για μπλοκέ, υδραυλικό, και επένδυση καμπίνας.
Ο κινητήρας είναι καλός.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από sotyanif »

Συμφωνώ Μπάμπη ,όπως επίσης πιστεύω ,πως για 5.300 που ζητά,είναι ύποπτο που δεν έχει δυό δικές του φωτό ,μόνο αντιγραμένες απο το ίντερνετ (και μάλιστα πλούσιες εκδόσεις και 16'' και με τζάμια-επιβατικά).

Άσε που τα χαρτιά μου,λένε για την παραγωγή του 4Χ4 :Φεβρ.1985 έως Φθινόπωρο 1992 !
Αν πήρε το τελευταίο που βγήκε.......,εντάξει ,αλλιώς να πεί : εισαγωγής .

Υ.Γ. τώρα το πρόσεξα ,για να γελάσουμε λίγο :D :τι εννοεί ο ποιητής μα τα ...ηλεκτρικά καθίσματα;
Μου κάνει συνειρμό ,με ..... ηλεκτρικές καρέκλες....
:lol: :lol:
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Περίεργη αγγελία όντως τώρα που την ξαναβλέπω.
Την χρονολογία την βρίσκουμε απο το πλαίσιο.
Άν είναι καθαρό το αμάξι, έχει μπλοκέ, υδραυλικό και μέσα δέν είναι χάλι, είναι καλή τιμή γιατί θέλεις κανα 2χίλιαρο ευρά να ρίξεις τέτοιον κινητήρα πάνω. Μπορεί και παραπάνω.
Και κατα την γνώμη μου πολύ καλύτερος απο τον DJ.

Βασίλη άμα πάρεις τηλέφωνο(ή όποιος άλλος) ρώτα οπωσδήποτε τον κωδικό του κινητήρα.
Τα βλέπω περίεργα τα 143 άλογα.
Τα 2 λιτρα passat είχαν καμιά 20αριά άλογα λιγότερο άν δέν απατώμαι.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

sotyanif έγραψε: Υ.Γ. τώρα το πρόσεξα ,για να γελάσουμε λίγο :D :τι εννοεί ο ποιητής μα τα ...ηλεκτρικά καθίσματα;
Μου κάνει συνειρμό ,με ..... ηλεκτρικές καρέκλες....
:lol: :lol:
Κι όμως υπάρχουν Τ3 με μανήσια ηλεκτρικά θερμενόμενα καθίσματα (όπως και Τ3 με μανήσιο ABS).
Born to ruuuunnn!!!!
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από syncrogr »

Επίσης λέει ''επαγγελματικό''....άρα πως θα έχει τζάμια :? Δεν νομιζω να είναι multivan,σωστά;
Θα του ρίξω πάντως ένα τηλ.Κάτι τέτοιες αγγελίες τις φοβάμαι,όπως όταν είχα πάει να δω το http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3015617/ την πρώτη ημέρα που το έβαλε με τιμή 3.300 και χωρίς φωτογραφίες και όταν το είδα από κοντα έστριψα
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από sotyanif »

syncrogr έγραψε:Επίσης λέει ''επαγγελματικό''....άρα πως θα έχει τζάμια :? Δεν νομιζω να είναι multivan,σωστά;
Θα του ρίξω πάντως ένα τηλ.Κάτι τέτοιες αγγελίες τις φοβάμαι,όπως όταν είχα πάει να δω το http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3015617/ την πρώτη ημέρα που το έβαλε με τιμή 3.300 και χωρίς φωτογραφίες και όταν το είδα από κοντα έστριψα
Ρε συ Βασίλη ,μια που πήγες και το είδες,τι διάολοκινητήρα φοράει;
2000 κυβικά ,218 ίππους και τούρμπο;Μιλάμε θα μας πεθάνει;;;;;;;;;;;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotyanif την Τετ 20 Φεβ 2013 6:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από sotyanif »

T3syncrocamper έγραψε:
sotyanif έγραψε: Υ.Γ. τώρα το πρόσεξα ,για να γελάσουμε λίγο :D :τι εννοεί ο ποιητής μα τα ...ηλεκτρικά καθίσματα;
Μου κάνει συνειρμό ,με ..... ηλεκτρικές καρέκλες....
:lol: :lol:
Κι όμως υπάρχουν Τ3 με μανήσια ηλεκτρικά θερμενόμενα καθίσματα (όπως και Τ3 με μανήσιο ABS).
Δημήτρη ,σωστός είσαι !!και εγώ το γνωρίζω ,για ηλεκτρικά θερμαινόμενα καθίσματα :oops:
για τα ...σκέτα ηλεκτρικά καθίσματα....είχα τον συνειρμό :lol: :lol: :lol: :lol:
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
syncrogr
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2013 4:55 pm
Τοποθεσία: ΒΑΣΙΛΗΣ Τρίπολη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από syncrogr »

Λοιπόν,την ημέρα που το έβαλε ήταν Σάββατο και κλείνουμε ραντεβού για Κυριακή στο σπίτι του.Τον παίρνω τηλ και μου λέει μόλις το έφερα στο παζάρι στο Σχοιστό.Όταν το είδα είπα να φύγω αλλά έμεινα από ντροπή και από περιέργεια."Έλα να πάμε μια βόλτα μου λέει'' και πάμε να πιάσουμε τη Λ.Αθηνών προς Αθήνα,μου είχε πει εν τω μεταξύ οτι φοράει Subaru Turbo στο 1/3 η πίεση λογω οικονομίας βενζίνης.Πιάνουμε την Αθηνών,κοντρα ανηφόρα υπόψην....1η χαλαρά,2α χαλαρά(εγω είχα βαρεθεί αφού δεν άξιζε και ήθελα να φύγω) και μου άνοιξε τη 3η και με κόλησε πίσω χωρίς να το περιμενω μεχρι τα 140χλμ παρακαλώ
Γιατί το Τ3 για μένα είναι το μοναδικό όχημα που σε ταξιδεύει και χωρίς να το οδηγείς!
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Καινούργιο στο car

Δημοσίευση από sotyanif »

Subaru απο το Forester,(μόνο εκεί φορούσε 2.0 και turbo )είχα φανταστεί και εγώ ,αν ήταν αλήθειες αυτά που έγραφε.
Και γιατί δεν ανέφερε την αλλαγή κινητήρα,ωστε να μην καθόμαστε να υποθέτουμε και να μαντεύουμε;
Τέλος πάντων.
Το μαμίσιο σαζμάν βέβαια ,δεν νομίζω να μπορεί να διαχειριστεί απροβλημάτιστα 218 ίππους :shock:
Η τιμή του(τώρα) είναι καλή πιστεύω.Το αμάξωμα (μέσα και απο κάτω),σε τι κατάσταση ήταν;
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΩΛΗΣΗ-ΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ”