ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Άβαταρ μέλους
spyroskourias
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2014 8:53 pm

ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από spyroskourias »

2-3 φίλοι εδω μέσα, γνωρίζουν δια ζώσης και για τα καλά τον "καημό" να αποκτήσω επιτέλους ένα Westfalia T3. Αγγελία σε γνωστές και μη ομάδες στο FB έχω βάλει αλλά όπως είναι φυσικό το καλό πράγμα αργεί να γίνει και αν γίνει τελικά, πραγματοποιείται στα πλαίσια στενού κύκλου και στόμα-στόμα και όχι φόρα παρτίδα. Αν και την περασμένη χρονιά έφτασα πολύ κοντά στο να αγοράσω 1 Westy (μεταξύ πολλών που εντόπισα) από Ιταλια, τελικά για τεχνικούς λόγους το πλάνο δεν ολοκληρώθηκε. Επομένως, αφού διαπίστωσα προς μεγάλη μου έκπληξη ότι δεν είχα ανοίξει ενα αναλογο θέμα εδώ, ε ήρθε η ώρα να το κάνω :) Κάποιος φίλος εδώ με ενημέρωσε για πιθανές πωλήσεις οχημάτων αλλά επειδή δεν είμαι σε φάση να βολιδοσκοπώ στην τύχη και να ενοχλω άσκοπα κόσμο, ανοίγω αυτη την αγγελία και όποιος έχει κάτι να προτείνει εδώ είμαι. Τί ψάχνω, τί δίνω:

**ψάχνω: Westfalia T3 (κατα προτίμηση Diesel, με ανοιγόμενη οροφή και μετα το 1984). Αν υπάρχει κάτι αξιολογο με ελαφρώς διαφορετικά στοιχεία από τις απαιτήσεις, το συζητάμε και πάλι.

**δίνω: άμεσα/μετρητοίς (χρόνια τώρα τα μαζεύω στον κουμπαρά :-D ) χρήματα μεταξύ 6.000ε - 8.000ε αναλόγως κατάστασης (αν κάποιος θέλει να πουλήσει κάτι καλό και με 1000ε πάλι θα το πάρω αλλά δεν το βλέπω και πολύ πιθανό εδώ που τα λέμε :-D ) ή εναλλακτικά ανταλλαγή με Vw Beetle του 1966 (όλο ορίτζiναλ, άψογη μηχανή με πραγματικά 210.000 χλμ, σχεδόν καθόλου σάπια αλλά χρήζει βαφής) συν χρήματα/διαφορά από τη μεριά μου.

Αυτά κι ευχαριστώ για τη φiλοξενία της αγγελίας. Συγγνώμη για το πρήξιμο (σε όσους με ξέρουν και τους τα έχω κάνει τσουρέκια με το συγκεκριμένο θέμα :lol: )
If it ain't broken don't fix it!
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από sotyanif »

Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
spyroskourias
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2014 8:53 pm

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από spyroskourias »

Ευχαριστώ πολύ αλλά νομίζεις ότι δεν το κοιτάζω συστηματικά; Σοβαρή περίπτωση στο Car έχω να δω πάνω από χρόνο οπότε πλέον απευθύνομαι σε όποιον ξέρει κάτι που δεν βγαίνει ή δεν πρόκειται να βγει (για πολλούς λόγους) εκεί.
If it ain't broken don't fix it!
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 02 Δεκ 2013 11:48 pm
Τοποθεσία: Athens & Ljubljana

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από Dimitris »

Δεν ξέρω εάν ήδη βρήκες αλλά στο car.gr εμφανίστηκε αυτό https://www.car.gr/12588070-volkswagen-t3-syncro-4x4
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από sotyanif »

Το τουτού δείχνει φτηνό,ίσως επειδή είναι βενζίνη....
Σίγουρα όμως ΔΕΝ είναι εργοστασιακό Westfalia ..... ούτε τα έπιπλα είναι απο γνωστή εταιρεία.....
Επίσης έχω την ισχυρή υποψία ότι ήταν πρώην Γερμανικό αστυνομικό.......
Αυτά.....
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από BUS1988 »

Η τιμή είναι αρκετά ενδιαφέρουσα....
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Ωστε η πληροφορία οτι άρχισε να πουλάει τα αυτοκίνητα ο Κύριος που ψάχναμε κάποτε να βρούμε με τον Δημήτρη (Αμερική) στου Παπάγου είναι αληθινή.

Προσοχή λίγο στις σκουριές γιατί όλα τα αμάξια είναι εισαγωγή απο Γερμανία.
(Σωτήρη κατα πάσα περίπτωση ισχύει αυτό που είπες για το (Γερμανικό Αστυνομικό) όπως επίσης οτι δέν είναι γνήσιο Westfalia. Transporter και γνήσιο Westfalia δέν ταιριάζει!!!! )

Έχει και άλλα που είναι Ατελώνιστα.
Προφανώς αυτά θα είναι πιό φθηνά. Αν κάποιος ενδιαφέρετε για μετατροπή (δότη) καλό θα είναι να τον πάρει τηλέφωνο μήπως και βρεί κάτι.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 02 Δεκ 2013 11:48 pm
Τοποθεσία: Athens & Ljubljana

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από Dimitris »

Από που βγάζετε το συμπέρασμα ότι είναι πρώην αστυνομικό ???
Η Westfalia με τον αριθμό πλαισίου απαντά εάν είναι γνήσιο πάντως http://www.westfalia-mobil.net/en/
Αλλά με 7 χιλιάρικα είναι αρκετά καλή ευκαιρία εάν δεν είναι σάπιο...
T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Για τα ελληνικα δεδομενα πολυ καλη τιμη .Αν δε η αδεια του αναγραφει (αυτοκινουμενος οικισκος),τοτε ειναι μοναδικη ευκαιρια,διοτι σε 15 χρονια απο την διαφορα των ασφαλιστρων, θα κανεις αποσβεση τα μισα και παραπανω χρηματα που θα δωσεις τωρα.
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: ΖΗΤΕΙΤΑΙ: Westfalia T3

Δημοσίευση από sotyanif »

Το πράσινο αυτό,Δεν υπάρχει στην χρωματική παλέτα της VW Bus.......

Μπάμπη....και είναι..... SPORTER :lol:
Φωτο 16,βλέπουμε το κρεβάτι πατάει πάνω στην καμπύλη ορίτζιναλ οροφή
Στην 18φωτο βλέπουμε την ποιότητα του ξύλου του κρεβατιού
Πότε δεν έβαλε αυτό το έπιπλο,με υπερύψωση-αποθήκη που υπάρχει πάνω στην μηχανή φωτο 27
Ουτε είναι απο το σύστημα επίπλων Mosaik....
Υπάρχουν και άλλες λεπτομέρειες.......
Δεν το παίζω γνώστης και ειδικός....απλά έχω δει και ψάξει πάρα πολλά,απο αγάπη και χόμπι,Όχι επαγγελματικά :roll:
Φωτοτυπικά και εκτυπωτές έφτιαχνα μια ζωή.... :?
α,.....και 1 Τ2 ,1 Τ3 και 1Τ3 σύνκρο 8-) (Την διαμόρφωση του χώρου και των επίπλων κυρίως) :P
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΩΛΗΣΗ-ΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ”