tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Άβαταρ μέλους
magiolino
Δημοσιεύσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 11 Μαρ 2012 8:28 pm

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από magiolino »

Ούτε αυτό ειναι εγκαταλελειμένο απλά είναι χρόνια μέσα στο οικόπεδο έρμαιο στις καιρικές συνθήκες :cry:
T2a παρακαλώ...

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Παναγιώτης_Δράμα
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2013 11:32 pm

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από Παναγιώτης_Δράμα »

για πείτε σε ποιον νομο βρίσκονται? εγώ είμαι από δράμα και ψάχνω ή T2α η ....Τ1....ειμαι απαιτητικός τι να κάνουμε....
dimitris_volos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:35 am
Τοποθεσία: volos
Επικοινωνία:

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από dimitris_volos »

Δευτερο κελεπουρι εσκασε !!!

Κυριοι, γρηγορειτε !!
...my name is Cooled, Air Cooled.

IGNORANCE IS THE MOTHER OF ADVENTURE
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από sotyanif »

Παναγιώτης_Δράμα έγραψε:για πείτε σε ποιον νομο βρίσκονται? εγώ είμαι από δράμα και ψάχνω ή T2α η ....Τ1....ειμαι απαιτητικός τι να κάνουμε....
Κοντά σου είναι αυτό!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5767179/
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Παναγιώτης_Δράμα
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2013 11:32 pm

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από Παναγιώτης_Δράμα »

αλλά δεν έχει χαρτιά....η μόνη επιλογή είναι αντίκα... δε λεει...
dimitris_volos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:35 am
Τοποθεσία: volos
Επικοινωνία:

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από dimitris_volos »

η υπευθυνη δηλωση εχει καποιο ρισκο, καλυτερα ενα παραστατικο πωλησης

σε καθε περιπτωση, πρωτα επικοινωνια με καποια λεσχη κλασικων οχηματων και επειτα αγορα !!!

(Παναγιωτη, λεει η αντικα, μην ειναι απολυτος, θα το κουνας και περα απο τα Π-Σ-Κ ?)
...my name is Cooled, Air Cooled.

IGNORANCE IS THE MOTHER OF ADVENTURE
Παναγιώτης_Δράμα
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2013 11:32 pm

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από Παναγιώτης_Δράμα »

dimitris_volos έγραψε:η υπευθυνη δηλωση εχει καποιο ρισκο, καλυτερα ενα παραστατικο πωλησης

σε καθε περιπτωση, πρωτα επικοινωνια με καποια λεσχη κλασικων οχηματων και επειτα αγορα !!!

(Παναγιωτη, λεει η αντικα, μην ειναι απολυτος, θα το κουνας και περα απο τα Π-Σ-Κ ?)
πριν 2 χρόνια πήρα τον σκαραβαίο του παππού μου και τον σουλούπωσα λίγο (βάψιμο και κάποια ψιλολόγια...) και σκέφτηκα να του βγάλω ιστορικές πινακίδες...το είχα ψάξει και η νομοθεσία δεν λεει πουθενά για σαββατοκύριακα ή για παρασκευοσαββατοκύριακα.... Επιτρέπεται η κυκλοφορία μόνο 1) για να παει κανείς σε εκδήλωση της λέσχης όπου είναι γραμμένος και αυτό ακολουθώντας δρομολόγιο σύντομο (δηλαδή αν έχει εκδήλωση Αθήνα, εγώ από Δράμα δεν μπορω να περάσω από Γιάννενα μια βόλτα....) ή 2) για χιλιόμετρα συντήρησης, το οποίο είναι λίγο αφηρημένο...επίσης δεν μπορώ να πάω πχ Θεσσαλονίκη για χιλιόμετρα συντήρησης... το ''Π-Σ-Κ'' ή υπήρχε παλιότερα ή το δημιουργήσαμε εμείς... Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με...και στείλτε και link από τον σχετικό νόμο....
dimitris_volos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:35 am
Τοποθεσία: volos
Επικοινωνία:

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από dimitris_volos »

Λοιπον, νομος που να μιλαει για Π-Σ-Κ δεν υπαρχει ! Οπως και δεν υπαρχει κανονισμος που να σου επιβαλλει το συντομοτερο δρομολογιο προς την εκδηλωση.
Τα οχηματα με ιστορικες πινακιδες μπορουν να κινουνται απο και προς εκδηλωσεις και για την αναγκαια συντηρηση.
Σε αυτο το τελευταιο πατανε πολλοι και δικαιολογουν την παρουσια τους στο δρομο. Αν κινουνται στο πλαισιο της λογικης, δεν εχουν προβλημα. Αν ειναι εξω απο ελληναδικο σαββατο βραδυ, τοτε θα εχουν προβλημα.
Αν προκειται να κινηθουν εξω απο τα ορια της πολης τους καλο ειναι να ενημερωνουν τη λεσχη που ανηκουν. Αυτο βεβαια γινεται στην περιπτωση που ειναι λεσχη-μελος της ΕΟΟΕ ή ΕΟΦΙΛΠΑ, αν το αμαξι εχει πινακιδες ΕΛΠΑ, ποιον να ενημερωσεις....αλλα τωρα μπαινουμε σε αλλη κουβεντα....
Σε γενικες γραμμες παντως, τα οργανα της ταξης, τροχαια, δειχνουν ανοχη σε οχηματα που βρισκονται στο δρομο τα σαββατοκυριακα και δυσκολα θα σου δημιουργησουν προβλημα. Σε καθε αλλη περιπτωση, πρεπει να δικαιολογησεις πειστικα την παρουσια σου στο δρομο
...my name is Cooled, Air Cooled.

IGNORANCE IS THE MOTHER OF ADVENTURE
panagiotis patra
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Τετ 27 Μαρ 2013 2:29 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από panagiotis patra »

καπου στην πατρα
vw t3 4x4 022.jpg


μαλλον μα μανισια σχαρα
vw t3 4x4 025.jpg
doka αεροψυκτο με ηλεκτροσυγγολιμενες πορτες
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: tin hunters (ή ελληνιστι, εγκαταλελειμενα)

Δημοσίευση από BUS1988 »

Πολύ ωραίο το Doka, οι ηλεκτροσυγκολημένες πόρτες όμως γιατί? :shock:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ”