Για να γελάσει το χειλάκι μας !

T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Ο Κωστίκας πήγε να δούλεψη στην Σαουδική Αραβία . Έκανε όμως μια μικρή παρανόμια , τον πιασαν και τον έδωσαν στον Χασάν και η τιμωρία του ήταν να τον γαμ.σουν .Τι ντροπή , να άνοιγε η γη να τον καταπιεί , ευτυχώς δεν θα το μάθαιναν στο χωριό του .Στο δρόμο για τις φυλακές όπου θα επιβαλλόταν η ποινή ,λέει ένας χωροφύλακας στον Χασάν ' πάρτον μαζί σου αυτόν και κόφτου το κεφάλι γιατί σκότωσε ' ποιο πέρα άλλος ' πάρτον μαζί σου και κόψτε τα χέρια γιατί έκλεψε ' , ποιο πέρα άλλος ' πάρτον μαζί σου και κόψτε του τα αρχ.δια γιατί βίασε κάποια , ποιο πέρα άλλος ' πάρτον μαζί σου και κόφτου τα πόδια γιατί χόρευε πάνω στο κοράνι . Ο Κωστίκας τρόμαξε τόσο πολύ που καθώς πήγαιναν για την φυλακή , κτυπάει σιγανά με το ένα δάκτυλο τον Χασάν και του λέει με τρεμάμενη φωνή ' Χασάν μην ξεχνάς εγώ μόνο για γάμεμα είμαι ' .
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Καλόοοοοο!!!!!
Born to ruuuunnn!!!!
T3syncro 991
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Τετ 08 Απρ 2015 3:27 pm

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από T3syncro 991 »

Κάποτε ο Κωστίκας είχε μαγαζί στην λαχαναγορά . Ακριβώς δίπλα του είχε μαγαζί και ένας μορφωμένος Βλάχος . Μια μέρα τον λέει ο Βλάχος "" Κωστίκα πες μου '' Πόσα καρπούζια μπορείς και κρατάς '' . Σκεφτείτε ο Κωστίκας και λέει '' Δυο , ένα στο ένα χέρι και ένα στο άλλο '' ΄΄ Γιατί εσύ πόσα κρατάς '' Τον ερωτάει . '' Τρία '' Τον απαντά ο Βλάχος . '' Πως είναι δυνατόν να κρατάς τρία καρπούζια '' του λέει ο Κωστίκας . Του λέει ο Βλάχος '' Ένα καρπούζι στο ένα χέρι , ένα στο άλλο και ένα εδώ '' και δείχνει τα γεννητικά του όργανα . Περιττό να πω ότι οι εργάτες που δούλευαν εκεί και είχαν μαζευτεί , έσκασαν στο γέλια . Έφυγε ο Κωστίκας και όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκε παρόλο της ερωτήσεις '' τι έχει '' από την γυναίκα του την Παρέσα . Τα ξημερώματα προτού την ώρα του έφυγε στο μαγαζί . Κόβει βόλτες μέχρι να έλθει ο Βλάχος . Όταν αυτός έρχεται τον φωνάζει και τον ερωτάει πόσα καρπούζια κρατεί . Μαζευτήκαν και οι εργάτες , σου λένε πάλι θα γελάσουμε . Ο Βλάχος του λέει το ίδιο . Τότε ο Κωστίκας του λέει ότι '' Αυτός κρατεί πέντε '' . Πως είναι δυνατόν του λέει ο Βλάχος . Τότε ο Κωστίκας απαντά '' ένα καρπούζι στο ένα χέρι , ένα στο άλλο και έναν Βλάχο εδώ '' και δείχνει τα γεννητικά του όργανα ( Βλέπετε ο Βλάχος κρατούσε άλλα τρία ) .
Από τότε δεν ξανά πείραξαν το Πόντιο.
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Καλό κι αυτό!!! Νάσαι καλά Δημήτρη που κρατάς ζωντανό το θέμα
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από sotyanif »

Πάει ένας νταλικέρης σε έναν οίκο ανοxής, βγαίνει μια ψηλή ξανθιά γκομενάρα.

Τη ρωτάει:

– Για 50 ευρώ τι κάνεις;

– Για 50 ευρώ κάνω ότι θέλεις μωρό μου!

– Ωραία, ντύσου κι έλα έξω να ξεφορτώσεις το φορτηγό…
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από BUS1988 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Καλόοο!!!!
Αυτό το ξέρεις;
Ένας νταλικέρης καθώς πάει από Θεσ/νίκη προς Αθήνα συναντάει μια πουτάνα που κάνει ωτοστόπ! Σταματάει ο νταλικέρης και την ρωτάει που πάει! Αυτή απαντάει ότι θέλει να πάει στην Αθήνα! Έτσι λοιπόν την παίρνει μαζί του. Σε κάποια στιγμή η πουτάνα αρχίζει να βγάζει τα ρούχα της και αλείβετε με λάδι! Τότε ο νταλικέρης ρωτάει με απορία: - "Τι κάνεις; Γιατί αλείφεσαι;" Τότε η πουτάνα του απαντάει: - "Γιατί η μάνα μου μου είπε πως εάν θέλω να το ευχαριστηθώ πρέπει να γλιστράει!" Οπότε ο νταλικέρης την βγάζει παίρνει μια αλυσίδα και την τυλίγει στον π**τσο του! Τότε ρωτάει η πουτάνα με απορία: - "Τι κάνεις; Γιατί την τυλίγεις; - "Και ο νταλικέρης απαντά: - "Γιατί μπορεί εσένα η μάνα σου να σου είπε ότι πρέπει να γλιστράει, εμένα ο πατέρας μου μου είπε πως όταν γλιστράει να βάζω αλυσίδα!"
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Για να γελάσει το χειλάκι μας !

Δημοσίευση από sotyanif »

Μια Ξανθιά αποφασίζει να δοκιμάσει ιππασία χωρίς όμως να έχει προγενέστερη εμπειρία ή να έχει κάνει κάποια μαθήματα.

Ανεβαίνει στο άλογο χωρίς βοήθεια και το άλογο αμέσως αρχίζει και κινείται.

Καλπάζει με σταθερό και ρυθμικό ρυθμό αλλά η ξανθιά αρχίζει να γλιστράει από την σέλλα.

Με τρόμο προσπαθεί να αρπάξει την χαίτη του αλόγου αλλά δεν μπορεί να την πιάσει γερά.

Προσπαθεί να αγκαλιάσει τον λαιμό του αλόγου αλλά γλιστράει στο πλάι του.

Το άλογο συνεχίζει να καλπάζει αδιάφορα παρά τον αναβάτη που κρέμεται από τον λαιμό του.

Η ξανθιά κάνει μια απέλπιδα προσπάθεια να απελευθερωθεί από τον κίνδυνο και να πέσει όσο το δυνατόν ασφαλέστερα και ανώδυνα.

Δυστυχώς για αυτήν το πόδι της μπλέκεται στον αναβατήρα και είναι τώρα στο έλεος του καλπασμού του αλόγου.

Το κεφάλι της κτυπά το έδαφος ξανά και ξανά.

Είναι στα πρόθυρα της αναισθησίας όταν…ο Κυρ Νίκος ο περιπτεράς βγάζει το αλογάκι από την πρίζα ! ! !
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ”