Η κατάσταση του φόρουμ

Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

tomy έγραψε:Αν μπορείς να αλλάξεις τον χρωματισμό, να φύγει αυτή η ασπρίλα θα ήταν πιο ξεκούραστο στην αναγνωση.
Το φόρουμ έχει 3 διαφορετικές εμφανίσεις
Πηγαίνουμε στον Πίνακα Ελέγχου Μέλους-Ρυμίσεις Κοινότητας και στην εμφάνιση επιφάνειας εχει τρείς επιλογές. Absolution/prosilver/subsilver2.
Επιλέγουμε πιά θέλουμε και πατάμε Υποβολή για να σωθούν οι ρυθμίσεις.
Δεν ξέρω αν σε βοηθάει καθόλου αυτό!
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
tomy
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ 10 Οκτ 2016 2:13 pm

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από tomy »

Ευχαριστώ αλλά δεν εχει διαφορά.Δεν πειράζει.
Άβαταρ μέλους
vagel2009
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Σάβ 10 Ιαν 2015 10:50 pm
Τοποθεσία: Φιλιππιαδα-Πρεβεζα

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από vagel2009 »

Πολλοστη φορα που μπαινω μηδεν επισκεπτες ένα μελος Μαλλον δεν συμπηπτουν οι ωρες μας με πολλους από εσας Παραθετω καποιες ιδεες καλυτερης χρησης
1)Καντε το forum πιο φιλικο στον χρηστη οσων αφορα τις φωτογραφιες (Μεγαλη επιστημη για να ανεβασεις φωτο)
2)Δεν ξερω αν γινεται να εχει ηχο όταν ενας απανταει στον άλλο (το εχουμε ανοιχτο και σερφαρουμε και αλλου ακουμε το diiiiiin ότι καποιος μας απαντησε και επιστρεφουμε να απαντησουμε κι εμεις)
3)Θεματα που εχουν κλεισει ΟΡΙΣΤΙΚΑ να διαγράφονται γιατι γινεται χαμος π.χ. καλημερες που ειπωθηκαν πριν δυο χρονια ,αγγελιες που δεν υφίστανται πια κ.α.
4)Πειτε και οι υπολοιποι γνωμες για να το κανουμε φιλικοτερο προς τον χρηστη και ετσι να το χρησιμοποιούμε περισσοτερο
Θα πω επισης για πολλοστη φορα την γνωμη οσων αφορα των αριθμο των μελων σε forum και F/b
1)ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (ειτε σε κυκλοφορια ειτε σε ακινησια)
2)Πονηροι κακοηθεις και αλλοι τέτοιοι μετα από καιρο σπιτι τους "Ουδεν κρυφον υπο τον ηλιο" "Ο ψευτης και ο κλεφτης τον πρωτο χρονο χαιρονται και αλλα τετοια γνωμικα με καλυπτουν απολυτα
Το forum με τα θεματα που εχει μεσα αποτελει εγκυκλοπαιδεια γνωσης και ας μπορουν να εχουν προσβαση ως εχουν και απλοι επισκεπτες
Η σελιδα στο F/b όμως πρεπει να είναι κλειστη ομαδα γιατι γεμισαμε μπανιστιρτζιδες που κανουν αιτημα να γινουν μελοι και μετα μονο κοιτανε τι γραφουμε οι συνήθεις υποπτοι χωρις κανενα ενδιαφερον περαιτέρω για να κανουν γνωριμια με αλλα μελοι κ.τλ κ.τ.λ Κουραστηκα να γραφω αντε αγωνιστικούς χαιρετισμους σε ολους και παω να ριξω και καμμια ματια στο αγαπημενο μου F/b και να σας ξεσηκωσω με καμμια καλη φωτο :lol: :lol: :lol: :lol:
Quattro AWD anytime, anywhere
Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από BUS1988 »

Έχουμε τελείως διαφορετική άποψη και προσέγγιση του θέματος.
1. Έχω ανεβάσει πάρα πολλές φωτό και ποτέ δεν θεώρησα τον εαυτό μου διακεκριμένο επιστήμονα επειδή τα κατάφερα!
Απλά ασχολήθηκα για να μάθω, και έκτοτε απλά επαναλαμβάνω την διαδικασία. Δεν ανεβαίνουν με ένα κλίκ, αλλά δεν είναι και τίποτα φοβερό.
2. Σίγουρα δεν υπάρχει "diiiin" γιατί το forum δεν είναι chat! Υπάρχει όμως "προβολή μη αναγνωσμένων δημοσιεύσεων" για να βλέπεις τις νέες αναρτήσεις.
3. Τα παλιά θέματα ΔΕΝ διαγράφονται από το forum γιατί χάνεται η ιστορικότητα. Εξάλλου η ομορφιά του forum είναι ότι μπορείς να πας ακριβώς εκεί που θέλεις χωρίς να χρειάζεται να σκρολάρεις τρείς ώρες (όπως στο facebook).
4. Και εγώ περιμένω ιδέες για να γίνει φιλικότερο...
Όσον αφορά τα μέλη:
1. Δεν συμφωνώ να γίνονται ισότιμα μέλη μόνο οι κάτοχοι vw bus. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα μελών που για χρόνια δεν είχαν βανάκι, τους δεχτήκαμε όμως ως ισότιμα μέλη και στη διάρκεια έγιναν και κάτοχοι vw bus. Εξάλλου ο συνδετικός κρίκος είναι η αγάπη μας για αυτά τα οχήματα ανεξάρτητα της κατοχής ή όχι....
2. Συμφωνώ απόλυτα οι κακοήθεις να διαγράφονται μετά από προειδοποίηση.
Αυτά από μένα!
Άβαταρ μέλους
vagel2009
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Σάβ 10 Ιαν 2015 10:50 pm
Τοποθεσία: Φιλιππιαδα-Πρεβεζα

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από vagel2009 »

Εχεις δικιο οσον αφορα τα μελη αφου κι εγω καπως ετσι ξεκινησα μαζι σας Βαζω λοιπον μεσα και τους υποψηφιους η εκκολαπτόμενους αγοραστες
Quattro AWD anytime, anywhere
Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Στο φόρουμ εγγράφεται όποιος αιτείται εγγραφή, χωρίς να τον γνωρίζουμε εκ των προτέρων, και αν δεν γράψει κάτι (ή αν δεν παρουσιαστεί), διαγράφεται μετά την πάροδο 1-2 μηνών.
Φυσικά και θα διαγραφεί σε περίπτωση που γράφει προσβλητικά (δεν έχει συμβεί όμως μέχρι τώρα με κανέναν).
Για το fb δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει φιλτράρισμα.
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από sotyanif »

Γειά χαρά στην ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ

Νομίζω, τα είπα όλα.

Εγώ να βάλω για συζήτηση κάτι;
Για να δεί κάποιος ΦΩΤΟ,στο φόρουμ,να πρέπει να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ μέλος.
Να μπορούν οι επισκέπτες να διαβάζουν οτι θέλουν,αλλά όπου έχει ΦΩΤΟ,να τους γράφει... Πρέπει να είστε μέλος η να κάνετε εγγραφή.για να έχετε πρόσβαση στις φωτογραφίες.
Ξέρω οτι αυτό γίνεται, γιατί σε πολλα φόρουμ που είμαι γραμμένος, συμβαίνει.
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Με αυτό που προτείνεις Σωτήρη θα γεμίσει εγγεγραμμένους που γράφτηκαν μόνο για να δουν φωτογραφίες (τους οποίους θα τους διαγράφουμε αφού δεν θα παρουσιάζονται). Δώρον άδωρον.
Δε μας χαλούν οι επισκέπτες (που οι πιο πολλοί φαντάζομαι ότι θέλουν να δουν φωτογραφίες).
Τώρα για να πετύχουμε περισσότερες ουσιαστικές εγγραφές, δεν ξέρω τι άλλο να κάνουμε. Κάνουμε αρκετά. Κάποιοι είναι μοναχικοί καβαλάρηδες, σεβαστό.

Παρόλα αυτά πάντως (συνυπολογίζοντας την κοινωνία στην οποία ζούμε), θεωρώ ότι είμαστε μια ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από syncro16gr »

sotyanif έγραψε:Γειά χαρά στην ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ

Νομίζω, τα είπα όλα.
ΝΑΙ! Τα είπες όλα :-D
sotyanif έγραψε:Για να δεί κάποιος ΦΩΤΟ,στο φόρουμ,να πρέπει να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ μέλος.
Να μπορούν οι επισκέπτες να διαβάζουν οτι θέλουν,αλλά όπου έχει ΦΩΤΟ,να τους γράφει... Πρέπει να είστε μέλος η να κάνετε εγγραφή.για να έχετε πρόσβαση στις φωτογραφίες.
Ξέρω οτι αυτό γίνεται, γιατί σε πολλα φόρουμ που είμαι γραμμένος, συμβαίνει.
Θα ψάξουμε να δούμε αν και πώς γίνεται, αν τελικά συμφωνήσουμε έτσι, γιατί αυτό εξαρτάται και από την υποδομή του φόρουμ (χόστερ), αλλά να πω ότι οι δύο σημαντικές ενότητες "Παρουσίαση νέων μελών" και "Το Show-Room της Λέσχης" είναι ορατές μόνο στους εγγεγραμμένους χρήστες...

Υπάρχει και η δυνατότητα κάποια από τα μέλη να οριστούν ως διαχειριστές ορισμένων συζητήσεων και/ή θεμάτων, και να ρυθμίζουν αυτοί - σε συμφωνία με τους καθολικούς διαχειριστές - αν, τι και πώς θα δημοσιεύεται. Δεν το έχουμε εφαρμόσει γιατί είμαστε 2-3 που ασχολούμαστε με αυτά, δεν είμαστε και επαγγελματίες του είδους κτλ.

Κάντε μια πλοήγηση ΧΩΡΙΣ είσοδο, να δείτε τι φαίνεται σε έναν απλό επισκέπτη. Αν νομίζετε ότι χρειάζεται κάποια επί πλέον ρύθμιση, δείτε και πείτε.

:)
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η κατάσταση του φόρουμ

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Νομίζω ότι και οι ΔΣ "Εκδρομές-Συναντήσεις (οργάνωση)", "ΔΙΑΦΟΡΑ" και FOTO GALERY να γίνουν κρυφές και να μην διαβάζονται από επισκέπτες. Είναι διάλογοι μεταξύ μας (οι δύο), που δεν τους αφορούν και το FG επειδή περιέχει "προσωπικά δεδομένα".
Και αν το κάνουμε, μην ξεχάσουμενα βγάλουμε και τα λίνκ από τη ΔΣ "ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ", που παραπέμπει στη ΔΣ "Εκδρομές-Συναντήσεις....."
Born to ruuuunnn!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ”