caravelle carat

Άβαταρ μέλους
blackpeper
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ 29 Αύγ 2011 5:54 pm

caravelle carat

Δημοσίευση από blackpeper »

Καλησπέρα μια απλή ερώτηση ψυχολογικής υποστήριξης κάνω, "μπλέκω η όχι ?"

η τιμή του είναι λογική, το μοτέρ 2100 υδρόψυκτο απο τετρακίνηση φαίνεται οκ, αλλά από τις πατέντες με τα παράθυρα τα νερά κόβουν βόλτες μέσα, όσο για τα εξωτερικά φαίνονται. (κάτι δεν μου πάει καλά με το μοντέλο του caravelle carat και synghro και camper)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Το καλάμι είναι για το ψάρεμα και για το φραππε
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από syncro16gr »

Αυτό είναι Transporter, όχι Carat. Το Syncro δεν βγήκε ποτέ σε έκδοση Carat.
Η οροφή μάλλον κι αυτή μετά μπήκε, και το μεσαίο δοκάρι θα είναι καμπύλο, όχι ευθύγραμμο. Το μπροστινό τμήμα όμως είναι πολύ σπάνιο. Έχει ηλιοροφή;

Βέβαια, δείχνει να είναι syncro16 :shock:
Κι αυτό ΑΞΙΖΕΙ αρκετά!

Άλλες φωτό; Από μέσα; Απ' έξω, γύρω γύρω;
Ελλάδα είναι; Τι άδεια έχει; Αυτοκινούμενο;

Το ταμπελάκι στη δεξιά Κολώνα Α, τι γράφει; 251 ???; 253 ???; 255 ???;
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Άβαταρ μέλους
blackpeper
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ 29 Αύγ 2011 5:54 pm

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από blackpeper »

Είναι στην Ελλάδα, έχει άδεια επαγγελματικού, όλα τα τσιπράγγαλα τα εσωτερικά έχουν πεταχτεί έχει μόνο καναπέ, πρίζα 220, τα μπροστινά καθίσματα δεν γυρνάνε, τα παράθυρα είναι κλεισμένα για να βγει η άδεια του.
Η οροφή είναι μια χαρά ενα μικρό άνοιγμα έχει που φτιάχνετε. Πρώτη φορά οδήγησα Τ3 και πρέπει να πω πως ενθουσιάστηκα . Τώρα για ταμπελάκι ? το θέμα είναι πως ζω αυτοκίνητο κομμένο και ραμμένο (και αυτό φωνάζει πως είναι μαϊμού) και δεν είναι και η καλύτερη περίπτωση.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Το καλάμι είναι για το ψάρεμα και για το φραππε
Άβαταρ μέλους
kozagio
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014 5:55 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από kozagio »

Ότι είπε ο Θανάσης. Είναι transporter και ειναι ΠΟΛΥ σάπιο .η οροφή και τα παράθυρα δεν είναι δικά του . αν είναι 16αρι κάτι δεν μου κολλάει στο πίσω φτερό και μου δείχνει και λιγάκι χαμηλό . δεν μου κάνει για γνήσιο. Αν παραβλεψω το θέμα γνησιότητας το πρόβλημα μου θα ήταν τα πολλά σάπια
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Για μένα αν η τιμή του είναι καλή, αφού είναι σύνκρο (μπλοκέ;), έχει βλέπω: μάσκες-ηλεκτρικούς καθρέπτες-φρύδια στα φτερά-κρύσταλλα μπλεζίζοντα και φυσικά οροφή (έχεις νόμιμα κρεβάτι ;), κι ας έχει σαπίλες, το παίρνεις. Και από ότι είπες κυκλοφοράει. Τα τρασπρόρτερ πάνε και με σαπίλες (εξαρτάται από τον ιδιοκτήτη). Και πού θα πάει, θα επιτραπεί η μετατροπή από επαγγελματικό σε επιβατικό κάποτε....
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από syncro16gr »

Αν μας πεις το ταμπελάκι, θα σου πω αν είναι syncro16.
Και, αν είναι syncro16, θα έχεις ένα από τα 2138 που κατασκευάστηκαν. Και βέβαια, κάπου 15-20% (λέω εγώ τώρα :!: ) καλύτερες εκτός δρόμου ικανότητες από τα κανονικά syncro14. Καλύτερα φρένα, ενισχυμένο πλαίσιο.
Το μπλοκέ πίσω ήταν στάνταρ στα syncro16. Επίσης, η οροφή μπροστά, πάνω από την καμπίνα, είναι εξαιρετικά σπάνια: έμπαινε μόνο στα T3 California, με ηλιοροφή.

Τώρα, για τις σαπίλες... Κρίμα ρε παιδί μου :(
Μα είναι δυνατόν; Από τις λέρες που έχει το pop-top φαίνεται ότι το αμάξι ήταν παρατημένο έξω, για δεκαετίες! Πώς μπορούν...

Μπορούμε να κάνουμε διαγωνισμό για το Τ3 με τις περισσότερες σαπίλες, οπότε θα είναι φαβορί :mrgreen:
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από syncro16gr »

kozagio έγραψε:...ι κάτι δεν μου κολλάει στο πίσω φτερό και μου δείχνει και λιγάκι χαμηλό...
Από το κόψιμο των φτερών πάντως, και των πίσω και των μπροστά, θα έλεγα με βεβαιότητα ότι είναι 16ρι.
Το "λιγάκι χαμηλό", ναι είναι, αλλά μάλλον από λόγω ηλικίας ;)
Όλα τα Τ3 κάθονται όσο περνάν τα χρόνια!
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από sotyanif »

T3syncrocamper έγραψε:Τα τρασπρόρτερ πάνε και με σαπίλες (εξαρτάται από τον ιδιοκτήτη)....
Φυσικά και πάνε :? Το ξέρω απο πρώτο χέρι ;)
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από sotyanif »

syncro16gr έγραψε: Επίσης, η οροφή μπροστά, πάνω από την καμπίνα, είναι εξαιρετικά σπάνια: έμπαινε μόνο στα T3 California, με ηλιοροφή.
ΚΑΙ ΕΧΑΝΕΣ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑΣ

Μπορούμε να κάνουμε διαγωνισμό για το Τ3 με τις περισσότερες σαπίλες, οπότε θα είναι φαβορί :mrgreen:
ΜΑΛΛΟΝ ΝΑΙ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ :lol:
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: caravelle carat

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Η αλήθεια είναι οτι το αμάξι έχει ποοοοοοοολύ δουλειά και ποοοοοολυ χρήμα να γίνει πάλι αυτοκίνητο για βόλτες και κάμπινγκ.
Το μόνο σημείο που θα άξιζε να ασχοληθεί κάποιος μαζί του είναι άν είναι γνήσιο δεκαεξάρι. Απο ιστορικής πλευράς και μόνο δηλαδή.

Άν δέν ασχοληθείς τελικά......στείλε μου μήνυμα προσωπικό να μου πείς πού είναι.... και πόσο ζητάει, γιατί μάλλον θα το θέλει ένα φιλαράκι που ξέρω.
Προτεραιότητα έχεις εσύ φυσικά που το ανακάλυψες ;)
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΑ”